Plan je gratis intake hier
Contact

Mijn lichaam blijft om eten vragen

Honger door hormonale schommelingen en lichamelijke ongemakken.

“Vijf uur tussen de maaltijden niet eten, dat gaat me echt niet lukken. Dan ga ik trillen en val ik echt bijna om.” Een van de meest gehoorde uitspraken voordat mensen aan de slag gaan met hun persoonlijk voedingsplan.

Persoonlijk vind ik deze het leukst, omdat ik nog nooit iemand heb zien omvallen van de honger. Althans niet hier in de westerse wereld.

Wat maakt dan dat wij toch denken om te vallen van de honger? Dat ons lichaam reageert als we een aantal uur niet gegeten hebben met een trillerig gevoel en licht worden in het hoofd?

Waarom vraagt je lichaam om eten?

Lichamelijke klachten zoals hormonale schommelingen, vermoeidheid, slecht slapen en pijnlijke spieren en gewrichten zijn klachten die ervoor kunnen zorgen dat je meer behoefte hebt aan eten. Waarom?
Dit zijn klachten waardoor je lichaam vraagt om extra energie en meer behoefte heeft aan voedingsstoffen. De manier om extra energie en voedingsstoffen binnen te krijgen is via voeding en dus zorgt je lichaam voor een honger prikkel.

Wat we vaak geneigd zijn om te doen in zo’n geval van honger, is grijpen naar dat wat ons snel energie geeft: snelle koolhydraten (boterhammen, pasta) en suiker (koekjes, chocolade, alcohol).
Dit is de ‘voeding’ die je lichaam juist niet nodig heeft. Dit is namelijk de voeding die je lichaam nog vermoeider maakt en herstel nog moeilijker maakt.

Je lichaam vraagt meestal niet voor niets om eten.

Als je lichaam echt voedingsstoffen tekortkomt, zal het altijd om eten blijven vragen. Door middel van eten, zo weet je lichaam, krijgt het voedingsstoffen binnen. Wat je vervolgens gaat eten bepaal jij en de praktijk leert dat we dan meestal niet dat kiezen wat je lichaam nodig heeft. Eet je niet dat wat je lichaam nodig heeft, zal je lichaam om meer voedingsstoffen (eten) blijven  vragen.

Hormonale schommelingen

Bij hormonale schommelingen door je menstruatie of de overgang ervaren we vaak meer hongerprikkels door de schommelende bloedsuikerspiegel. Een schommelende bloedsuikerspiegel kan een oorzaak zijn van hormonale schommelingen, maar het kan ook een oorzaak zijn van andere hormonen. Bijvoorbeeld insuline.

Bij een schommelende bloedsuikerspiegel, is het belangrijk om het patroon van de schommeling te doorbreken. Dit doe je door te stoppen met de hele dag door te blijven eten. Eet hooguit drie eetmomenten op een dag en je lichaam krijgt weer de mogelijkheid om je hormonen te stabiliseren.
Stap je niet uit het patroon, dan zal je deze hormonale schommelingen blijven ervaren.

Zorg er daarnaast voor dat je je lichaam voedt met dat wat je lichaam echt nodig heeft. Een koekje bij de koffie en 3 boterhammen met hagelslag zijn erg lekker, maar dit is niet dat wat je lichaam echt nodig heeft.

Na twee weken

Hoe loopt het af met de mensen die in de praktijk ‘denken’ moeite te hebben met vijf uur niets eten?
Binnen twee weken hoor ik van iedereen dat dat echt het minst moeilijk was. Heerlijk vind ik dat om te horen, dan weet ik weer waarvoor ik dit doe.

 

Ben je nieuwsgierig geworden of ik ook iets voor jou en jouw gezondheid kan betekenen?
Neem contact met me op via onderstaande button en/of maak direct een afspraak voor een intakegesprek.

Maak je afspraak

Wil je gezonde inspiratie & reminders via e-mail?

Voed jezelf met de juiste informatie
Liefs van Shirley

Wil jij je gezond, levendig en vitaal voelen?

We ontdekken samen wat jouw lichaam nodig heeft

Wanneer je met mij gaat werken zoekt je lichaam tijdens het proces zijn weg naar de juiste balans, waardoor jij fit thuiskomt van je werk, dus niet uitgeblust op de bank zit. Jij leert je lichaam kennen. Je leert jezelf kennen. Je ontdekt wat bij je past. Dat is waar mijn coaching op geënt is. Voor de rest van je leven.

Maak afspraak

All-in

  • Uitgebreide intake (online of op de praktijk)
  • Bloedonderzoek (in de praktijk)
  • Persoonlijk voedingsplan adhv bloedonderzoek
  • Toegang tot ondersteunende online omgeving
  • 6 maanden begeleiding

€ 1250,-

Maak je afspraak

Uitbreiding (All-in)

  • Aansluiten op je All-in traject
  • 3 maanden extra begeleiding

€ 349,-

Restart

  • Je persoonlijk voedingsplan (All-in traject) opnieuw starten
  • 2 maanden begeleiding om je plan weer op te pakken

€ 249,-

Anderen die je
voor gingen

Aanrader en life changing! Shirley heeft mij onwijs geholpen. Dankzij haar heb ik mij voedingspatroon kunnen aanpassen waardoor ik nu meer energie heb en beter in mijn vel zit. Weer terug leren luisteren naar mijn lichaam, zo belangrijk. Heel erg bedankt voor alle wijze lessen, tips en inspiratie!

Karin

Omdat ik graag meer informatie wilde over mijn lichaam en welke voedingstoffen en producten voor mijn lichaam geschikt zijn ben ik via Shirley het Metabolic Balance groepstraject ingestapt.

Metabolic Balance vind ik een erg fijn plan omdat deze helemaal afgestemd is op mijn lichaamswaarde, er is voldoende ruimte voor improvisatie én je hoeft geen calorieën te tellen. Calorieën tellen is in de loop der jaren een obsessie geworden waar ik erg graag vanaf wilde. Meer rust in mijn lijf en mijn hoofd.

In het begin had ik nog best wel vragen, hoe kan ik het plan nu het beste in mijn leven integreren. Het groepstraject heb ik erg prettig ervaren omdat je kun sparren met andere, die ook mijn ervaringen en struggels deelden.

Shirley geeft veel bruikbare tips en informatie in haar online meetings, de online communitiy en in de online omgeving dmv werkboeken en informatie sheets.

Inmiddels heb ik mijn doel gehaald. Meer rust in mijn lijf en hoofd, gewicht verloren én mijn relatie met eten is verbeterd.

Dankjewel Shirley!

Ankie – 36

Ik ben een half jaar geleden bij Shirley gekomen. Ze heeft samen met mij een persoonlijk plan opgesteld op mn bloedwaarden beschreven. Ik heb dat goed kunnen volhouden tot vandaag de dag. Je lichaam maakt op een lekkere en gezonde manier een reset door. Iets wat me al 2 jaar niet meer lukte. Fitter en energieker ga ik nu door. bijna 11 kilo lichter.
Shirley denkt heel goed met je mee en is een lief en toegankelijk persoon! Dank je wel!

Mireille

Inzicht en bewustwording over wat bij je lichaam past en het daadwerkelijk voedt. Voor mij was het programma van Shirley meer dan een andere kijk op voeding. Shirley kijkt mee en stemt af op je behoefte waar je op dat moment bent. Ik heb er geen strakke nieuwe levensstijl aan over gehouden, juist een paar goede veranderingen die zich echt hebben verankerd. Dankjewel voor je positieve en mooie gesprekken!

Lizzy Geurts van Kessel

Dankzij mijn persoonlijk voedingsplan en de motiverende gesprekken met Shirley voel ik me nu lichamelijk en geestelijk veel beter.
Veel meer energie en minder pijn (fibromyalgie), minder last van mijn darmen en overgangsklachten.
Ik wilde ook graag wat kilo’s kwijt. Uiteindelijk ruim onder mijn streefgewicht gekomen en dat ging nog moeiteloos ook.
Ik heb ook nog nooit zo gevarieerd en lekker gegeten.
Het was in het begin even omschakelen en goed plannen, maar nu gaat het van vanzelf.
Dank je wel Shirley voor de fijne gesprekken, tips en adviezen.

Narda van Vugt

Je kunt inderdaad de regie met behulp van Shirley weer in eigen handen krijgen. Goed advies. 😃 Lekker eten wat goed is voor jouw lichaam. Je voelt je fit, opvliegers zijn weg. Er is bij mij een rust gekomen 3x per dag eten, wat voldoende is voor mijn lichaam waar ik zeker mee kan tennissen en mee naar de sportschool kan. En waar je ook nog van afvalt.
Ik ben super blij dat ik Shirley tegen ben gekomen en aan t ervaren ben wat dit allemaal met me doet. Ik ben happy🤩

Inge

Een gezond leven komt van binnenuit

- Shirley Brouwers